Warning: Use of undefined constant lt_LT - assumed 'lt_LT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/evsg/domains/suduvos-medziotojai.lt/public_html/wp-config.php on line 78

Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/evsg/domains/suduvos-medziotojai.lt/public_html/wp-content/themes/theme1142/functions.php on line 211
<br /> <b>Warning</b>: Use of undefined constant right - assumed 'right' (this will throw an Error in a future version of PHP) in <b>/home/evsg/domains/suduvos-medziotojai.lt/public_html/wp-content/themes/theme1142/header.php</b> on line <b>16</b><br /> Karkliniai | Sūduvos medžiotojų sąjunga

Karkliniai

Medžiotojų klubas „Karkliniai“

Registracijos vieta:  Pakelės g. 8, Karklinių k.., Keturvalakių sen., LT-70322, Vilkaviškio raj. sav.

Medžioklės plotų vieta ir ribos :

Šiaurėje.

Riba prasideda kelių Vilkaviškis – Liudvinavas ir Patilčiai – Vilkaviškis kelių sąnkryžoje. Tęsiasi keliu Vilkaviškis – Liudvinavas į rytus iki Marijampolės rajono ribos. Ribojasi su m.b. ,,Tauras“.

Rytuose.

Marijampolės ir Vilkaviškio rajono riba į pietus. Toliau 200 m atstumu nuo Kalvarijos girininkijos 1 ir 424 kvartalų. Toliau Marijampolės ir Vilkaviškio rajonų riba į pietus iki Siengrabio upelio. Ribojasi su VĮ ,,Marijampolės miškų urėdija“profesionalios medžioklės plotais.

Pietuose.

Siengrabio upeliu į vakarus iki Rausvės upelio. Ribojasi su  medžiotojų  būrelio „ Šleinės“ medžioklės plotų vienetu.

Vakaruose.

Rausvės upeliu į šiaurę iki kelio Patilčiai – Vilkaviškis. Toliau šiuo keliu iki sankirtos su Vilkaviškis – Liudvinavas keliu. Ribojasi su Vilkaviškio raj. medžiotojų klubo ,,Tauras“ medžioklės plotų vienetu.

Medžioklės vieneto plotas: medžioklės plotų vieneto „Karkliniai“ bendras plotas yra 1874 ha.; t. sk. miškai 28,16 ha. , laukai (žemės ūkio naudmenos ir krūmynai) 1835,64 ha., vandens telkiniai 10,2 ha.

Vadovas: Klubo prezidentas Leonardas Gvazdaitis

Kontaktinis telefonas: +370 678 68533

El. paštas: leonardas.gvazdaitis@vmvt.lt

Apie klubą

Medžiotojų klubas ,,Karkliniai” susikūrė 2002 m. liepos mėn. 11 d. . Klubo steigėjai yra Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos darbuotojai medžiotojai bei vietiniai gyventojai medžiotojai.  Klubas nuo 2014 m. yra vienas iš Sūduvos medžiotojų sąjungos narių ir aktyviai dalyvauja jos veikloje.

Klubo aukščiausias valdymo organas yra visuotinis klubo narių susirinkimas, kuris šaukiamas esant reikalui, bet ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Tarp visuotinių klubo narių susirinkimų klubo reikalus tvarko ir jo darbą organizuoja klubo taryba, kuri renkama keturių metų laikotarpiui. Klubo tarybai bei kitam einamajam darbui vadovauja klubo prezidentas. Klubui nuo jo įkūrimo  vadovauja Leonardas Gvazdaitis. Klubo taryba renkama iš 7 asmenų.

Tarybos nariai – Saulius Surginevičius, Jonas Milius, Algis Dranseika, Antanas Sederevičius,  Donatas Jonauskas ,  Donatas Gvazdaitis.

Nuo klubo įsikūrimo 2002 metais,  medžiotojų skaičius palaipsniui didėjo ir šiuo metu yra 48 nariai. Aktyviai medžiojančių mažesnė pusė.

2008 m. klubo medžioklės vienete buvo patvirtintas medžioklėtvarkos projektas.

Klubas kiekvieną sezoną organizuoja 2 kolektyvines medžiokles su varovais. Kitu  metu medžiojama iš stacionarių tykojimo bokštelių I sėlinant. Kubo plotuose įrengtas pirminio sumedžiotų žvėrių apdorojimo namelis ir alternatyvi pirminio žvėrių apdorojimo patalpa aprūpinta vandentiekiu, elektriniu telferiu ir bent keleto šernų skerdenų laikymui pramoniniu šaldikliu. Kolektyvinės medžioklės vyksta puoselėjant tradicijas, su medžioklės ragu , sumedžiotų žvėrelių pagerbimu, tradiciniais šiame klube šeimininkės kepamais šerno ir stirnino kumpiais ir kt. Po kiekvienos kolektyvinės medžioklės apdovanojamas „medžioklės karalius“, taikliausias šaulys.  Įvairių mežiotojiškų švenčių metu klubas naudoja  savo atributiką, vėliavą. 2018 metais šeši klubui nusipelnę garbingi medžiotojai apdovanoti 

Klubas savo plotuose stengiasi gausinti medžiojamąją fauną. Čia medžiojama racionaliai galvojant apie ateitį. Tai byloja ir laimikiai , vien 2017-2018 metų sezono metu buvo sumedžioti 66 šernai. Sumedžiojama puikių trofėjinių stirninų, sistemingai medžiojami plėšrūnai. Griežtai laikomasi veterinarinių reikalavimų medžioklėje.

Kasmet klubas įrengia ir pastato bent vieną stacionarų tykojimo bokštelį. Dėl puoselėjamos medžioklės, plotuose pastebimai gausėja visų medžiojamų žvėrių ir paukščių populiacija.