Šaulių sąjungos ir Sūduvos medžiotojų varžytuvės

Parašyta lapkričio 24, 2014 at 1:06 pm

Lapkričio 19-ąją, Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse,  UAB „Vollit“ šaudykloje Strazdų kaime, Šiaulių rajone, vyko Šaulių sąjungos jaunųjų šaulių ir šaulių šaudymo varžybos krašto apsaugos ministro įsteigtai taurei laimėti. Jaunieji šauliai šaudė pneumatiniais ir mažo kalibro šautuvais, o vyresnieji šauliai atliko  tris pratimus šaudydami kariškais ginklais –  automatiniu šautuvu AR-15,  karabinu C-75 ir pistoletu „SIG SAUER“.

Pirmą kartą varžybose dalyvavo Sūduvos medžiotojų sąjungos komanda. Tiesa, svečių teisėmis, bet šaudė tais pačiais ginklais ir tose pačiose rungtyse. Neseniai Sūduvos medžiotojų sąjunga pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Marijampolės šaulių rinktine, tad LŠS vado kvietimas į pirmąsias varžybas buvo smagi nauja patirtis ir pažintis su šauniais Tėvynės patriotais. Minėtus kariškus ginklus medžiotojai savo rankose laikė pirmą kartą, tačiau medžiotojų įgūdžiai tykojant laimikių, etiško šaudymo principai ir sumanumas nepavedė. Varžybose dalyvavo vienuolika komandų po keturis šaulius. Sūduvos medžiotojai komandinėje įskaitoje surinko 444 taškus ir nusileido tik pirmąją vietą iškovojusiai Panevėžio komandai (508 taškai), antrąją vietą laimėjusiai Tauragės komandai (507 taškai) ir trečiąją vietą laimėjusiai Telšių komandai (452 taškai).

Sveikiname mūsų šauniuosius medžiotojus – Valdą Kundrotą, Saulių Paknį, Ričardą Lukšį ir Kęstutį Tamošiūną. Kęstutis individualioje įskaitoje surinko 127 taškus ir iš 44 varžybose dalyvavusių šaulių buvo dešimtas. Pirmas – klaipėdietis Bronius Galdikas – 141 taškas.

Ši patirtis tik patvirtino, kad Sūduvos medžiotojų sąjungos iniciatyva steigti Marijampolėje šaudymo centrą ir savalaikė ir argumentuota ir labai reikalinga. „Popieriniai“ šaudyklos steigimo darbai pradėti dar 2012 metais, kai dauguma tautiečių nuolankiai tikėjo, kad NATO ir Amerika mus gins, kad valstybės biudžete išlaidos gynybos reikmėms gali būti juokingos, kad karinis – patriotinis auklėjimas nedemokratiška atgyvena, kad karo niekada nebus ir t.t. ir t.t. Įvykiai Ukrainoje daugeliui atvėrė akis ir pademonstravo gerokai rūstesnę tikrovę. Akivaizdu, kad medžiotojai yra gerokai pranašesnė tikslinė grupė nei kitų profesinių ar socialinių grupių atstovai, galinti greitai ir kvalifikuotai integruotis į bendrą krašto apsaugos sistemą. Medžiotojų, karių, šaulių iniciatyvomis grindžiama sinergija yra puikus pamatas ir praktinė bazė ruošti Lietuvos piliečius valdyti ginklus ir asmeniškai prisidėti prie krašto gynybos.

Paulius Uleckas

Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininkas

Kategorijos: Uncategorized

Gauti įrašo atnaujinimus: Entries (RSS)
Gauti naujus komentarus: RSS 2.0

Parašė